Sztukateria elewacyjna - Atrakcyjna ozdoba domu

Kamienice, domy wolnostojące, ale i budynki użyteczności publicznej nie są kompletne bez odpowiednio dobranej dekoracji ścian zewnętrznych. Elementy sztukaterii elewacyjnej zdecydowanie uatrakcyjnią każdą nawet najbardziej surową fasadę. Ponadto ich trwała konstrukcja jest odporna na wszelkie uszkodzenia, mrozy i upały. 

Sztukateria elewacyjna wcale nie musi być projektowana na indywidualne zamówienie. W firmie Luxstyr znajdziecie Państwo gotową sztukaterię zewnętrzną, którą można instalować od zaraz.

Nowoczesne elewacje ze sztukaterią

Fenomen sztukaterii styropianowej polega na połączeniu atrakcyjnej ceny z doskonałą trwałością dekorów. Dzisiejsza sztukateria elewacyjna to nic innego jak rekonstrukcja średniowiecznych detali architektonicznych przy wykorzystaniu innego materiału,  zamiast gipsu - styropianu.

Nowoczesne dekory, które odzwierciedlają idealnie ozdoby z przed kilku tysięcy lat to między innymi gzymsy, pilastry czy bonie. Mnogość kategorii produktów ukazuje, jak duże zainteresowanie ma ta forma dekoracji. Bez względu na styl budynku, każdy zainteresowany instalacją sztukaterii znajdzie odpowiedni dekor dla siebie.

Jeżeli chcesz wiedzieć, jak wygląda montaż sztukaterii, sprawdź nasz wpis na temat montażu sztukaterii elewacyjnej.

Jak połączyć elementy sztukaterii zewnętrznej?

Im większe zainteresowanie sztukaterią, tym większa potrzeba stworzenia różnego rodzaju ozdób elewacyjnych. Najczęściej spotykanymi elementami są gzymsy okienne i pośrednie, które w postaci listwy potrafią na wiele sposobów urozmaicić nudną fasadę. Oryginalna oprawa okien jest teraz możliwa z pomocą tych niewielkich, białych dekorów, które nie tylko udekorują, ale i ochronią budynek przed szkodliwym działaniem wody.

Nie można pominąć zastosowania pilastrów, które w połączeniu z gzymsami nie tylko stworzą całość, ale wzmocnią konstrukcję nieruchomości. Dość często zapomniany o narożach budynków. Z pomocą boni narożnych (prościej mówiąc gotowych płyt umieszczanych na narożnikach budynków) optycznie powiększycie nieruchomość, nadając jej indywidualny charakter.

Deska elewacyjna - Ponadczasowa elewacja

Sztukateria elewacyjna to nie tylko odwzorowanie dekorów architektonicznych. To również możliwość stworzenia ponadczasowych produktów, które nie były dostępne w zamierzchłych czasach. Jednym z takich elementów jest deska elewacyjna. Idealnie imitująca drewno, stała się hitem na współczesnych elewacjach. Elastyczna i prosta w montażu sprawdzi się na każdej nieruchomości.

Potencjał sztukaterii jest ogromny. Pozwala na eksperymentowanie i łączenie jej z rozmaitymi stylami. Warto jednak pamiętać, by nie przesadzić z ich instalacją. Eklektyzm nie sprawdzi się na każdej elewacji, a nadmiar wzorów może przytłoczyć i nie przynieść oczekiwanych skutków.

 

 

 

Niskie Ceny sztukaterii styropianowej

najniższe ceny

Indywidualne projekty gzymsów, listw styropianowych

indywidualne projekty

Szybka realizacja sztukaterii styropianowej

szybka realizacja

Transport gzymsów, listw styropianowych, boni, listw oświetleniowych gratis

transport na całą europę

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.