Jak zamontować sztukaterię zewnętrzną/elewacyjną?

Przed rozpoczęciem montażu sztukaterii zewnętrznej należy dobrze przygotować podłoże. Powinno być ono suche, niezabrudzone, równe. Montaż wykonujemy przed nałożeniem struktury na budynek. Etapy pracy:

  1. Dokładne odmierzenie i zaznaczenie miejsca, do którego będziemy przyklejać sztukaterię. Można w tym celu posłużyć się listwą prowadzącą, która utrzyma element do czasu zaschnięcia kleju.
  2. Docięcie listew na dokładny wymiar. Jak dokładnie wykonać docinanie można przeczytać w naszym artykule o montażu sztukaterii wewnątrz pomieszczeń w zakładce: porady i wskazówki.
  3. Nakładamy klej na robocze miejsce elementu sztukaterii zewnętrznej za pomocą pacy, a później na zaznaczone miejsce na elewacji. Trzeba to zrobić szczelnie, aby nie mogła przedostać się woda. Zastosowanie dobrej jakości kleju (wodo i mrozo odpornego) przyniesie najlepsze efekty.
  4. Nałożenie sztukaterii zewnętrznej na elewację poprzez jej mocne dociśnięcie.
  5. Wyciekający klej usuwamy za pomocą wilgotnej gąbki.
  6. Dla uzyskania najlepszego efektu należy pomalować sztukaterię na wybrany kolor, jeśli wystąpi taka konieczność, czynność należy powtórzyć.
Niskie Ceny sztukaterii styropianowej

najniższe ceny

Indywidualne projekty gzymsów, listw styropianowych

indywidualne projekty

Szybka realizacja sztukaterii styropianowej

szybka realizacja

Transport gzymsów, listw styropianowych, boni, listw oświetleniowych gratis

transport na całą europę

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.