Pilastry


Pilastry są elementem sztukaterii zewnętrznej. Swoje miejsce znajdują na bokach drzwi wejściowych i okien. Łączy się je z głowicą i bazą, co tworzy regularną kompozycję płaskiej kolumny. Oprócz tego, że mają ogromny wpływ na estetykę pomieszczeń, posiadają właściwości ochronne, które zabezpieczają elewację przed uszkodzeniami. 


Stworzone z trwałego materiału, który odporny jest na zmienne warunki pogodowe — styropianu EPS 200, urozmaicają fasady budynków. Jedną z najważniejszych zalety pilastrów jest przede wszystkim prosty montaż. Więcej na temat instalacji sztukaterii można przeczytać na naszej stronie blogowej w zakładce: porady i wskazówki.


Pilastry styropianowe


Choć jeszcze do niedawna pilastry styropianowe pełniły funkcję konstrukcyjną, w nowoczesnym budownictwie stosowane są, jako element dekoracyjny na elewacji. Zgodnie z wytycznymi producenta Luxstyr, tylko konfiguracja poszczególnych fragmentów — głowicy, trzonu i bazy przyniesie zamierzony efekt. Oprócz możliwości instalacji pilastrów na zewnątrz można je także wykorzystać w pomieszczeniach o dużej wysokości i znacznej przestronności. Dekoracyjne kolumny we wnętrzach doskonale się sprawdzą na salach balowych. 


Pilastry elewacyjne


Pilastry są także dodatkową ochroną i zabezpieczeniem elewacji. Ich właściwości zapewniają ochronę przed ogniem, a także przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Długi okres eksploatacji to zasługa wykorzystania styropianu EPS, odpornego na warunki zewnętrzne. Dostępność wielu różnych wzorów pozwala na wykreowanie niepowtarzalnych kompozycji, które przyciągają wzrok. Pilastry zewnętrzne, wykorzystane jako dekoracja drzwi lub okien przypomina pogrubione na elewacji filary. Prestiż i estetyka budynku wzrasta wielokrotnie dzięki pilastrom. 


Styropianowe pilastry — popularna sztukateria zewnętrzna


Nie bez powodu tak dużym zainteresowaniem cieszą się styropianowe pilastry. Są jednym z ciekawszych elementów sztukaterii ze względu na to, że idealnie odzwierciedlają wygląd kolumn. Gotowe profile elewacyjne, są montowane na specjalny klej sztukatorski, zapewniający dużą trwałość i odporność na wilgoć. Zewnętrzne części budynku, nie muszą być nudne. Wykorzystując 3 częściowe produkty, jesteście w stanie urozmaicić profile fasadowe, dodając im elegancji w postaci sztukaterii.


Do montażu pilastrów styropianowych nie są potrzebne specjalistyczne narzędzia. Wystarczy kupić klej do styropianu dostępny w naszej stronie internetowej i skrzynkę uciosową do zachowania równych krawędzi podczas cięcia. Elementy sztukaterii elewacyjnej to prawdziwa okazja do tego, by urozmaicić elewacje za pomocą oryginalnych produktów. W ofercie producenta Luxstyr znajdziecie Państwo rozmaite profile elewacyjne, które mogą być umieszczone wokół ram okiennych, bramowych, czy drzwiowych.


Pilastry - produkcja


 Materiał z jakiego produkujemy pilastry to wysokogatunkowy styropian EPS 200.


 Listwy sprzedajemy w odcinkach 200 cm.


 Wszystkie elementy wykonujemy w dowolnym wymiarze.


 Wykonujemy również indywidualne projekty w tej samej cenie.


 Jako producent mamy najniższe ceny na rynku oraz transport gratis.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24h
tel. +48 501 975 105
e-mail: biuro@luxstyr.pl

Niskie Ceny sztukaterii styropianowej

najniższe ceny

Indywidualne projekty gzymsów, listw styropianowych

indywidualne projekty

Szybka realizacja sztukaterii styropianowej

szybka realizacja

Transport gzymsów, listw styropianowych, boni, listw oświetleniowych gratis

transport na całą europę

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.