Jak ozdobić elewację domu?

Ludzie to wzrokowcy. Książkę oceniamy po okładce, a dom - po elewacji! Estetycznie wykończony budynek przyciąga spojrzenia, zachwyca i zaskakuje unikatowością. Jak wyróżnić swój dom na tle innych? To proste - wystarczy sztukateria elewacyjna.

Bonie, pilastry, kroksztyny, gzymsy - to tylko niektóre z elementów, jakie możemy zastosować, tworząc sztukaterię zewnętrzną domu. Z uwagi na ogromną dostępność różnych materiałów sztukateryjnych, warto zastanowić się, jak ozdobić elewację domu, tak, aby osiągnąć wyjątkowy efekt dekoratorski.

Komponowanie elementów sztukaterii elewacyjnej wymaga wyobraźni przestrzennej. Bez talentu do dopasowywania detali, łączenie ze sobą boni narożnych czy gzymsów elewacyjnych, a także listew styropianowych ściennych może być trudne. Szczególnie jeśli zamierzasz nawiązać do konkretnego stylu architektonicznego.

W takich sytuacjach najlepiej skorzystać z pomocy naszych doradców, którzy z chęcią doradzą Ci, jakie elementy sztukateryjne wybrać.

Zalety sztukaterii elewacyjnej

Zdobienie fasady przy użyciu sztukaterii elewacyjnej niesie same korzyści. Odlewy sztukatorskie nie tylko tworzą niezwykłe wrażenie wizualne. Są także trwałe i odporne na różne warunki atmosferyczne. Co więcej, sztukateria zewnętrzna dodaje konstrukcjom trójwymiarowości i… jest prosta w montażu. Przykładowo, bonie elewacyjne można zainstalować samodzielnie!

Sztukateria zewnętrzna - typy

Ze względu na wzornictwo, sztukaterię elewacyjną możemy podzielić na sztukaterię zewnętrzną tradycyjną, a także nowoczesną.

Tradycyjna sztukateria elewacyjna

Myśl o sztukaterii elewacyjnej tradycyjnej, przywodzi na myśl dworki i budynki utrzymane w antycznym stylu. Klasyczne elementy sztukateryjne to, chociażby pilastry, czyli widowiskowe listwy umieszczone dookoła drzwi, które dekorują i jednocześnie wzmacniają ściany.

Kolejnym kluczowym elementem są gzymsy elewacyjne. Zewnętrzne dekory nawiązują do klasyki i  pięknie prezentują się na całej długości budynków.

Typowym materiałem wchodzącym w skład sztukaterii zewnętrznej są również piedestały, architrawy, czy głowice, które tworzą kolumny np. podpierające balkony.

 sztukateria zewnetrzna

Nowoczesna sztukateria elewacyjna

Produkty o zastosowaniu typowo nowoczesnym to bonie narożne. Przy ich użyciu można stworzyć unikatowy design i podkreślić geometryczną formę domu.

Równie istotnym materiałem o zastosowaniu dekoracyjnym są kroksztyny, wyprodukowane z wysokogatunkowego styropianu EPS 200. Kroksztyny świetnie wpasowują się zarówno w styl nowoczesny, jak i klasyczny, znacznie urozmaicając wygląd budynku.

Producent sztukaterii zewnętrznej

Dobór elementów sztukateryjnych to kwestia indywidualna. W zależności od tego, jaki styl preferujesz, możesz wybierać różne materiały: gzymsy, pilastry, bonie i innych dekoracje zewnętrzne domu.

W ofercie LuxStyr znajdziesz odlewy sztukatorskie w dowolnych kształtach i rozmiarach. Jesteśmy producentem sztukaterii zewnętrznej i styropianowej. Z nami udekorujesz wnętrze i zaakcentujesz charakter swojego domu tak, że żaden przechodzień nie przejdzie obok niego obojętnie!

Niskie Ceny sztukaterii styropianowej

najniższe ceny

Indywidualne projekty gzymsów, listw styropianowych

indywidualne projekty

Szybka realizacja sztukaterii styropianowej

szybka realizacja

Transport gzymsów, listw styropianowych, boni, listw oświetleniowych gratis

transport na całą europę