Jak dobrać sztukaterię do wnętrz?

Coraz więcej osób zostaje oczarowana przez praktyczne i estetyczne walory elementów sztukaterii wewnętrznej. Obecnie sztukateria przeżywa swój największy rozkwit od czasów baroku i renesansu. Stworzenie stylowej, oryginalnej przestrzeni nigdy nie było tak łatwe jak dzisiaj. Z chęcią podpowiemy, czym kierować się przy wyborze dekorów sztukaterii, aby w pełni wykorzystać potencjał wnętrza.

Z jakiego materiału wybrać listwy?

Polistyren ekstrudowany (styrodur) to materiał, z którego wykonywane są solidne, trwałe, lekkie i niedrogie elementy sztukaterii wewnętrznej od Luxstyr.

Styrodur posiada znacznie lepsze właściwości izolacyjne niż zwykły styropian, ma także niską nasiąkliwość. Oznacza to wysoką odporność na wilgoć - dlatego bez wahania elementy dekoracyjne z polistyrenu ekstrudowanego można wykorzystać w łazience, kuchni czy innych miejscach narażonych na działanie wilgoci.

Listwy ze styropianu ekstrudowanego (polistyrenu) są solidne, a zarazem lekkie. Bardzo ułatwia to montaż, który można wykonać samodzielnie. Nie ulegają odkształceniom przy uderzeniach.

Dodatkowym atutem  jest fakt, że materiał ten podlega recyklingowi. To ważna informacja dla wszystkich, którzy starają się żyć ekologicznie.

Listwy dekoracyjne do malowania

Kolejną z zalet naszych produktów jest możliwość pomalowania listew sufitowych czy gzymsów dekoracyjnych na wybrany przez siebie kolor zaraz po wykonanym montażu. Na co trzeba zwrócić uwagę - by farba nie zawierała rozpuszczalników.

Należy także pamiętać o odpowiednim doborze kolorów farb, aby zgrywały się ze stylistyką wnętrza. Listwy dekoracyjne sufitowe doskonale wyglądają, kiedy są w takim samym kolorze jak ściany. Sprawdzają się także w barwach dostosowanych do kolorystyki wnętrza, dodatków i akcesoriów.

Rozmiar listew i gzymsów

Aby dobrze dopasować wielkość elementów sztukaterii, należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia. Jeżeli mamy mały pokój z niskim sufitem - duże, szerokie i mocno zarysowane listwy nie będą pasować.

Wnętrze będzie przytłoczone i optycznie zmniejszone. W takiej sytuacji warto postawić na subtelne, mniejsze modele.

Do większych pomieszczeń, zwłaszcza wysokich będą pasować szerokie, a także mocno zdobione gzymsy. Dodadzą elegancji i rozjaśnią całą aranżację.

*Wysokość listew w firmie Luxstyr waha się od 7 cm do 12 cm. Może niewielka różnica, to we wnętrzach może zmienić całkowicie aranżację. Dlatego warto jest trzymać się zasady - mniej znaczy więcej i stosować sztukaterię proporcjonalnie do wielkości pomieszczeń.

Sztukateria w nowoczesnym wnętrzu

Jeżeli estetyka Twojego wnętrza to minimalistyczna nowoczesność, warto zdecydować się na proste wzory listew przysufitowych. Wąskie i gładkie modele subtelnie podkreślają elegancję pomieszczeń. W ofercie naszego sklepu będą to modele listew:

  • listwa przysufitowa WLP 03 - całkowicie gładka, prosta struktura delikatnie opadająca na ścianę;
  • listwa przysufitowa WLP 14 - również prosty model bez ostrych krawędzi, jednak z pogrubioną górną częścią;
  • listwa sufitowa WLS 16 - składaj się z trzech części, ozdobne frezowania nadają niebanalny charakter;
  • listwa oświetleniowa WPO 01 - specjalne wypustki przypominające schodki, doskonale ukryją taśmę LED;

Nowoczesne wnętrza cechują się ładem, wyposażeniem bez zbędnych dodatków i akcesoriów. W tym przypadku świetnie sprawdzą się listwy oświetleniowe ścienne, które mogą pełnić zarówno funkcję ozdobną, jak i praktyczną - oświetlenie wnętrza. Natężenie światła i kolor można dopasować do aranżacji, wedle gustu.

Sztukateria w klasycznych wnętrzach

Mówiąc o klasycznych wnętrzach, mamy na myśli większość pomieszczeń, które można spotkać w polskich domach. Wiele osób rezygnuje ze sztukaterii z myślą, że nie będzie one pasowała do reszty produktów znajdujących się we wnętrzu. Jest to jednak mylne stwierdzenie. W asortymencie naszej firmy znajdziesz listwy sufitowe:

  • listwa sufitowa WLS 03 - jej opływowy kształt wyrówna każdą nierówność, która występuje na ścianie, delikatne wypuklenie powiększy optycznie całe wnętrze;
  • listwa sufitowa WLS 13 -  to model przyciągający uwagę, nowatorskie zdobienie na suficie ozdobi całą przestrzeń;
  • gzyms karniszowy WGK 02 - skromny model o prostych krawędzi bez zbędnych ornamentów, idealnie zakryje karnisz i szynę;

Klasyczne wnętrza, wyróżniają się nawiązaniem do historycznych stylów. Pojawiają się w nich dość starodawne meble, dodatki czy ozdoby. To, co go wyróżnia styl klasyczny to ciągła ewolucja. Najczęściej wyróżniającymi się elementami w takim pomieszczeniu są wykwintne sofy, toporne stoły i przepiękne fotele. Ze względu na dużą naturalność, jest stylem najczęściej wybieranym w naszych domach. Jednak najważniejszą kwestią jest swobodny indywidualizm w tworzeniu aranżacji.

Niskie Ceny sztukaterii styropianowej

najniższe ceny

Indywidualne projekty gzymsów, listw styropianowych

indywidualne projekty

Szybka realizacja sztukaterii styropianowej

szybka realizacja

Transport gzymsów, listw styropianowych, boni, listw oświetleniowych gratis

transport na całą europę

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.