Model: WLS 02
Ilość:
m. b. podaj długość (np. 2 metry bieżące)
Wymiar:
Cena:
10,00 ZŁ / metr bieżący + przesyłka NAN zł

Listwy dekoracyjne sufitowe

Listwa dekoracyjna sufitowa to jeden z ozdobnych elementów sztukaterii, która znajduje miejsce między ścianą a sufitem. Wykorzystanie modelu WLS 02 w aranżacji wnętrza wprowadzi szyk i elegancję. Model ten jest wyjątkowo uniwersalny i można go wykorzystać do dekoracji sufitu we wnętrzach klasycznych i nowoczesnych, urządzonych awangardowo, czy w stylu minimalistycznym. Listwy dekoracyjne sufitowe to doskonały sposób na zamaskowanie kabli ciągnących się wzdłuż sufitu oraz wszelkich mankamentów powstałych na łączeniu ścian z biegiem lat.

Wykonana jest z niezwykle trwałego, a zarazem lekkiego materiału, jakim jest ekstrudowany styropian XPS. Wybierając listwy ozdobne sufitowe, możecie ozdobić każde wnętrze, nawet takie jak kuchnia czy łazienka, gdyż czynniki takie jak wilgoć czy wysoka temperatura nie mają wpływu na eksploatację listew.

Płynne przejście ściany w sufit to subtelne zwieńczenie pomieszczenia, które można uzyskać za pomocą listwy dekoracyjnych styropianowych sufitowych. Obramowanie sufitu zamyka kompozycję pomieszczenia w gustownym stylu.

Sprawdź także alternatywne rozwiązanie, gdzie listwy ozdobne przysufitowe montowane są większą częścią do ściany.

Listwy dekoracyjne sufitowe — Montaż

Elementy sztukaterii styropianowej mają to do siebie, że niezwykle łatwo jest je zamontować. Do zamocowania listew dekoracyjnych sufitowych wystarczy zestaw podstawowych narzędzi, klej oraz dobre chęci i, oczywiście, kilka godzin wolnego czasu. Warto jednak poświęcić go na metamorfozę wnętrza przy użyciu maskownic styropianowych, ze względu na świetny efekt wizualny. Jak je zainstalować? Oto nasze wskazówki, krok po kroku.

  • Materiały i narzędzia: Upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz. Do montażu listew sufitowych potrzebujesz podstawowych narzędzi, takich jak miarka, poziomica, piła do cięcia styropianu oraz klej do styropianu. Pamiętaj również o rękawicach ochronnych.
  • Przygotowanie powierzchni: Przed przystąpieniem do montażu upewnij się, że powierzchnia jest czysta i sucha. Jeśli jest to konieczne, wykonaj odpowiednie prace remontowe.
  • Mierzenie i cięcie: Przy użyciu miarki, zmierz wymagane długości listew. Następnie, przy pomocy piły do styropianu, dokonaj precyzyjnego cięcia.
  • Próba dopasowania: Przed nałożeniem kleju, dopasuj listwy do sufitu, aby upewnić się, że wszystko pasuje.
  • Nałożenie kleju: Nałóż klej na tylnej stronie listwy. Pamiętaj, aby równomiernie rozłożyć klej po całej powierzchni.
  • Montaż listwy: Przyklej listwę do sufitu, dociskając ją równomiernie. Upewnij się, że listwa jest dobrze dopasowana do powierzchni i jest w poziomie.
  • Czyszczenie: Po zamocowaniu listwy, upewnij się, że usuniesz wszelki nadmiar kleju, który może się pojawić na powierzchni.
  • Czas schnięcia: Pozostaw klej do wyschnięcia zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Po wyschnięciu, twoje listwy sufitowe są gotowe!

Dla bardziej szczegółowych instrukcji i porad dotyczących montażu listew dekoracyjnych sufitowych zapraszamy na nasz blog. Pamiętaj, że podczas montażu możesz zdecydować się również na dodanie innych elementów sztukaterii takich jak np. listwy wokółokienne zewnętrzne, która urozmaici aranżacje. 

Listwy dekoracyjne styropianowe sufitowe od Luxstyr

Dzięki temu, że zajmujemy się produkcją sztukaterii, jesteśmy w stanie stworzyć dla państwa oryginalne projekty listew dekoracyjnych sufitowych na wymiar. Bez względu na to, czy mają zostać umieszczone w pomieszczeniach, czy na zewnątrz nieruchomości. Opowiedz nam o swoim pomyśle na projekt, a my go odzwierciedlimy zgodnie z Twoim zamysłem. Masz pytania? Zadzwoń do nas!

Pozostałe produkty w kategorii: Listwy sufitowe

Niskie Ceny sztukaterii styropianowej

najniższe ceny

Indywidualne projekty gzymsów, listw styropianowych

indywidualne projekty

Szybka realizacja sztukaterii styropianowej

szybka realizacja

Transport gzymsów, listw styropianowych, boni, listw oświetleniowych gratis

transport na całą europę