3 sposoby na ożywienie wnętrza

Dom to miejsce, gdzie powinna znajdować się przestrzeń dla relaksu i spokoju. W pełni odpoczynku i zapomnieniu o codziennych troskach na pewno będzie sprzyjać wnętrze urządzone według własnego gustu. Urządzone w sposób, który pozytywnie wpływa na nastrój. Ciemne i małe pomieszczenia mogą nie sprzyjać dobrej atmosferze domu, dlatego chcąc uniknąć faux - pas w projektowaniu wystroju Twojego domu, zapoznaj się z kilkoma sposobami na ożywienie wnętrz.


Tapeta i listwy styropianowe sufitowe

Co zrobić w przypadku jednolitych ścian? Jeśli w pomieszczeniu dominuje tylko jeden kolor ścian o tej samej fakturze, świetnym wyborem może okazać się wykorzystanie tapety. Wzorzysta, z ciekawym wykończeniem lub z wyróżniającym się kolorem będzie strzałem w dziesiątkę na nudę w wystroju Twojego domu. Można na przykład wykorzystać pasmo ciekawej tapety na środku ściany, na której umieści się zdjęcia czy obrazki.

Użycie tapety na wszystkich ścianach może jednak okazać się kiepską decyzją - wnętrze zamiast się ożywić zostanie przeciążone i otrzymasz efekt odwrotny od zamierzonego.

Aby walory tapety były lepiej widoczne, warto użyć listwy styropianowe sufitowe. To rewelacyjny sposób na optyczne powiększenie pomieszczenia, dzięki nim każde wnętrze staje się jeszcze piękniejsze, dodatkowo listwy styropianowe sufitowe są wyjątkowo tanie i łatwe w montażu.


A może by tak... listwa oświetleniowa ścienna?

Kluczem do zmiany i ożywienia wnętrza jest dobre oświetlenie. Dobrze użyte światło w pomieszczeniu potrafi zmienić każde wnętrze, szczególnie ciemne i nieduże.

Jeżeli Twoje mieszkanie jest małe i cenisz sobie każdą wolną przestrzeń, a jednocześnie marzysz o ożywieniu wnętrza mamy perfekcyjne rozwiązanie - listwa oświetleniowa ścienna. Dzięki nim osiągniesz zdumiewające efekty. W czym tkwi sekret? Listwy oświetleniowe nie zajmują miejsca, a zamontowane za ich pomocą oświetlenie rozpromieni każde wnętrze i nada mu właściwego charakteru. 

Listwy oświetleniowe ścienne to zdecydowanie lepszy wybór niż zwykłe lampy stojące. Dają ciekawszy efekt, a wydobywające się z nich światło daje przytulną atmosferę.


Postaw na ciekawe dodatki i ozdoby

Twoje pomieszczenie jest niemal idealne, ale czegoś w nim brakuje? Nie wahaj się i wybierz ciekawe dodatki, dzięki którym cała kompozycja będzie spójna, a wystrój wyjątkowy.

Przykładowymi ozdobami, które mogą sprawdzić się w każdym wnętrzu to wybrane pod styl Twojego mieszkania obrazy, dywany, narzuty i poduszki albo ciekawe zasłony. Wszelakie dodatki jak figurki czy szkatułki, a także ramki ze zdjęciami pozytywnie wpływają nastrój w pomieszczeniu.


Miejsce na listwę karniszową

Nie obawiaj się ciekawych kolorów, świetnie sprawdzają się musztardowe lub zielono-butelkowe zasłony, które odmienią i ożywią każde wnętrze. Pamiętaj o tym, że odpowiednio dobrana kolorystyka ma ogromny wpływ na estetykę mieszkania. Jeżeli Twój wybór padnie właśnie na nowe zasłony rozważ również użycie listew karniszowych. To dzięki nim wypełnisz wnętrze dodatkową ozdobą, tym samym zakrywając karnisz. Listwa karniszowa to praktyczny element dekoracyjny, który sprawdzi się w każdym z wnętrz - w jadali, sypialni czy salonie .

Niskie Ceny sztukaterii styropianowej

najniższe ceny

Indywidualne projekty gzymsów, listw styropianowych

indywidualne projekty

Szybka realizacja sztukaterii styropianowej

szybka realizacja

Transport gzymsów, listw styropianowych, boni, listw oświetleniowych gratis

transport na całą europę

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.