
Nie wykonujemy próbek z kategorii: wspornik, zwornik, bonie, głowice, rdzenie, bazy i kroksztyny
Pobieramy tylko 30 zł za koszt wysyłki / same próbki są bezpłatne.
Zamów bezpłatny pomiar
Wybierz kategorię z jakiej chcesz otrzymać próbkę
Nieodpowiednio dobrane lub źle zamontowane elementy sztukateryjne sprawiają, że otrzymujemy efekt odwrotny do zamierzonego.
Kiedy zabieramy się do montażu listew przysufitowych czy ściennych, bardzo ważne jest to, żeby zrobić to dobrze. Nie należy to do najtrudniejszych czynności, jednak jeżeli nie masz pewności co to swoich umiejętności - lepiej zatrudnić specjalistę.
Samodzielny montaż sztukaterii nie jest trudny. Dekory dobrej jakości, odpowiednie narzędzia i przygotowanie do całej instalacji są kluczem do sukcesu.
Przycięte krawędzie mogą z czasem się rozchodzić ze względu na osiadanie domu, rozszerzanie i kurczenie pod wpływem wilgoci. To normalne, ledwo widoczne i całkowicie w porządku.
Jeżeli jednak w miejscu przycięcia pojawiają się wielkie szczeliny, oznacza to niepoprawne docięcie listwy lub innego elementu dekoracyjnego.
Lepiej poświęcić więcej czasu i uwagi na przygotowanie się do instalacji, niż zamontować niewyrównane, krzywe elementy, które mogą zepsuć cały wizerunek i estetykę wnętrza.
Nie obawiaj się jednak. W odpowiedzi na ten problem i wiążącą się z nim niepewność, na naszym blogu znajduje się kompleksowy poradnik - jak docinać i zamontować listwy ozdobne - krok po kroku.
Jednobarwne stylizacje są eleganckie i subtelne, jednak kontrasty potrafią zdziałać cuda. Nawet jeżeli Twoje listwy są w tym samym kolorze co ściana (a wygląda to świetnie, kiedy jest dobrze wykonane), warto wybrać odmienne kolorystycznie wykończenie. Takie rozwiązanie doda głębi całej kompozycji i podkreśli listwy w gustowny sposób.
Nie masz pewności jak pomalować sztukaterię? Skorzystaj śmiało z porad na naszym blogu.
Wybierając listwy sufitowe, karniszowe czy oświetleniowe należy wziąć pod uwagę architekturę i estetykę całego domu. Nie ma sensu umieszczać zwykłej, prostej listwy w ozdobnym, poświęconym wiktoriańskiemu stylowi domu. To nie jest najlepsze rozwiązanie - potrafi rozstroić całą koncepcję estetyki wykończenia wnętrz.
Bardzo nieestetycznie wyglądają listwy przysufitowe, które nie pasują stylistycznie do zainstalowanych listew karniszowych. Przed montażem upewnij się, że wybrałeś zrównoważoną kolekcję sztukaterii, która jest spójna. Podobnie wybierając grubą listwę przypodłogową, smukła listwa ścienna będzie kiepskim rozwiązaniem.
Klasyczne proporcje tworzą bardzo atrakcyjne wykończenia. Oczywiście można tworzyć abstrakcyjne wzory, jednak to te proporcjonalne, wyrównane i uporządkowane wyglądają estetycznie i podkreślają charakter wnętrz.
Przed wyborem elementów sztukaterii, warto zadać sobie kilka pytań. Między innymi:
najniższe ceny
indywidualne projekty
szybka realizacja
transport na całą europę