Jak pomalować elementy sztukaterii wewnętrznej?

Podczas malowania poszczególnych elementów nie można zapomnieć o tym, że efekt będzie zależał przede wszystkim od materiału, z jakiego został wytworzony. Niektóre materiały są bardzo chłonne, a w takim wypadku należy pomalować je kilkukrotnie, aby dobrze się prezentowały.

Innowacyjna metoda zwana ekstrudowaną pozwala na otrzymanie sztukaterii poliuretanowej powstałej na bazie polimeru. Za pomocą tej metody element zdobywa fabryczną powłokę ochronną, którą wystarczy pomalować tylko raz. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo czasu oraz kosztów.

Przeważnie gzymsy styropianowe malujemy na biały kolor lub taki sam jaki mamy na ścianach. Jeśli jednak chcemy uzyskać bardziej oryginalny styl, wtedy możemy wykorzystać dowolny kolor. Dobrze pamiętać o tym, że nie wszystkie połączenia kolorystyczne do siebie pasują i w efekcie mogą wyglądać nieestetycznie. Jest to sprawa warta dłuższego przemyślenia. Po zamontowaniu listew, gzymsów lub innych części ozdobnych trzeba zostawić je na przynajmniej kilka godzin. Żeby zacząć malować klej musi być koniecznie wyschnięty. Nadmiar kleju usuwamy po montażu mokrą gąbeczką.

Malowanie

Przed rozpoczęciem malowania gotowych sztukaterii należy oczyścić je z kurzu i innych zabrudzeń. Następnie zabezpieczamy ściany i sufit taśmą malarską. Upewniamy się, że jest odpowiednio umieszczona i że nie odpadnie nam w trakcie pracy. Warto również zabezpieczyć podłogę i meble folią budowlaną.
W zależności od rodzaju zdobienia na gzymsie styropianowym będziemy potrzebować różnych pędzli. Do tych o większej ilości wcięć będziemy używać mniejszych pędzli, natomiast do gładkich wystarczy standardowy pędzel. Używaj niewielkich pociągnięć. Wtedy malowanie będzie o wiele bardziej precyzyjne.
Po wykonanym malowaniu należy odczekać do całkowitego wyschnięcia. Potem oceniamy efekt i w razie potrzeby powtarzamy malowanie do osiągnięcia zadowalającego skutku.

Niskie Ceny sztukaterii styropianowej

najniższe ceny

Indywidualne projekty gzymsów, listw styropianowych

indywidualne projekty

Szybka realizacja sztukaterii styropianowej

szybka realizacja

Transport gzymsów, listw styropianowych, boni, listw oświetleniowych gratis

transport na całą europę

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.