Jak zamontować listwy przysufitowe na nierównej ścianie lub suficie?

Podczas remontu często okazuje się, że ściany i sufity w naszym mieszkaniu nie są idealnie proste, co jest szczególnie powszechne w starszym budownictwie. Nierówności mogą sięgać nawet kilku centymetrów. Wielu majsterkowiczów pyta nas w takiej sytuacji - Czy mimo to można zamontować listwy przysufitowe na nierównej ścianie lub suficie? Tak - odpowiadamy. W poniższym tekście opisujemy, jak to zrobić krok po kroku.

Montaż listew przysufitowych na nierównej powierzchni

Krok 1: Przygotowanie powierzchni

Najpierw dokładnie oczyść ściany i sufit z kurzu oraz tłustych plam. Powierzchnia musi być czysta i sucha, aby klej dobrze się trzymał. Upewnij się również, że wszelkie większe nierówności są wyrównane w miarę możliwości.

Krok 2: Wykorzystanie poziomicy

Za pomocą poziomicy laserowej wyznacz linię montażu listew przysufitowych. Jest to szczególnie ważne, ponieważ dzięki temu uzyskasz równą linię montażu, niezależnie od nierówności ścian czy sufitu. Zaznacz ołówkiem lub kredą linie montażowe, które będą służyły jako punkt odniesienia.

Krok 3: Przycinanie listew

Zmierz długość ścian i przytnij listwy przysufitowe na odpowiednią długość. Do cięcia listew sufitowych XPS najlepiej użyć piłki do metalu lub noża tapicerskiego. Upewnij się, że krawędzie są równe i gładkie, aby listwy dobrze do siebie przylegały.

Krok 4: Nakładanie kleju

Nałóż klej montażowy na tylne powierzchnie listew. W przypadku nierównych ścian lub sufitów nałóż nieco więcej kleju, aby wypełnił on wszelkie nierówności i dobrze przylegał do powierzchni. Użyj kleju przeznaczonego do styropianu, który zapewni mocne i trwałe połączenie.

sztukateria

Krok 5: Montaż listew

Przyłóż listwy do wyznaczonej linii montażowej i delikatnie dociskaj, aby klej równomiernie się rozprowadził. Trzymaj listwę przez chwilę, aby klej zaczął wiązać. W przypadku dużych nierówności można użyć małych podkładek z drewna lub tworzywa, aby wyrównać listwy.

Krok 6: Wypełnianie szczelin

Po zamontowaniu wszystkich listew wypełnij ewentualne szczeliny między listwami a ścianą/sufitem za pomocą akrylu. Akryl można łatwo pomalować, dzięki czemu szczeliny będą niewidoczne, a całość będzie wyglądać estetycznie i schludnie.

Nierówności na ścianie? Z listwami od LuxStyr to nie problem!

Nierówne ściany i sufity nie muszą być przeszkodą w montażu eleganckich listew przysufitowych z polistyrenu ekstrudowanego (XPS). Dzięki kilku prostym kroków i odpowiednim narzędziom można osiągnąć estetyczny i profesjonalny efekt. Produkty dostępne w LuxStyr są idealne do tego typu zadań, dzięki czemu Twoje wnętrza nabiorą nowego, eleganckiego wyglądu. Skorzystaj z naszych wskazówek i ciesz się pięknie wykończonymi pomieszczeniami!

Niskie Ceny sztukaterii styropianowej

najniższe ceny

Indywidualne projekty gzymsów, listw styropianowych

indywidualne projekty

Szybka realizacja sztukaterii styropianowej

szybka realizacja

Transport gzymsów, listw styropianowych, boni, listw oświetleniowych gratis

transport na całą europę