sztukateria najwyższej jakości

indywidualne projekty dla Twojego domu

Sztukateria wewnętrzna


Elementy dekoracyjne ze styropianu


Sztukateria wewnętrzna to cała gama elementów dekoracyjnych ze styropianu. Dzięki niej można w prosty sposób podnieść estetykę pomieszczenia i nadać mu eleganckiego charakteru. Pozwala na wykreowanie przestrzeni oraz optyczne zmiany takie jak powiększenie wnętrza. Kiedyś sztukateria wewnętrzna nie była tak dostępna i tania, jak dzisiaj. Z każdym dniem zyskuje na popularności ze względu na łatwą dostępność, szeroki wybór dekorów, niską cenę oraz walory estetyczne. Jest także chętnie wybierana przez aranżerów wnętrz do projektów. Można wykorzystać ją w każdym pomieszczeniu, urozmaicając je na wiele sposobów. W naszej ofercie posiadamy dekory styropianowe wewnętrzne o wielu wzorach i zastosowaniach:


  • Gzyms wewnętrzny - umieszcza się go w równej odległości pomiędzy ścianą a sufitem. Poza nadaniem pomieszczeniu oryginalnego charakteru może optycznie powiększyć wnętrze. Wykorzystanie gzymsu to idealny sposób na zamaskowanie niedoskonałości, pęknięć czy zabrudzeń powstałych na ścianach/suficie.

  • Listwa przysufitowa - element znajdujący swoje miejsce na ścianie, z mniejszą częścią przytwierdzoną do sufitu. Styropianowa listwa przysufitowa nadaje wnętrzu efektownego wyglądu, zwiększając jego atrakcyjność. Można pomalować ją na dowolny kolor.

  • Listwa sufitowa - przytwierdzona w większej części na suficie. Listwy sufitowe styropianowe tworzą niepowtarzalny klimat i zamykają całość aranżacyjnej kompozycji pomieszczenia.

  • Gzymsy oświetleniowe ścienne i sufitowe - posiadają specjalne miejsce na taśmę LED. Poza niesamowitymi walorami estetycznymi są dodatkowym źródłem światła. Za ich pomocą można uzyskać przytulną atmosferę w każdym rodzaju wnętrza.

  • Gzyms karniszowy - rodzaj gzymsu przystosowany do zamaskowania karniszy lub szyn sufitowych. Prezentują się bardzo elegancko, niektóre modele posiadają także miejsce na taśmę LED, co potęguje ich funkcjonalność.

  • Listwy styropianowe - doskonały element dekoracyjny, który można wykorzystać w każdym pomieszczeniu do ozdoby: ścian, mebli, sufitu, drzwi, okien. Listwy sztukateryjne styropianowe to jeden z najpopularniejszych sposobów na odświeżenie wnętrza niewielkim kosztem.


Sztukateria XPS


Kolejnym atutem jest niezwykła trwałość materiału i odporność na uszkodzenia - co zapewni użytkowanie dekorów przez wiele lat, stale pięknych i efektownych. Nasze produkty powstają ze specjalnego styropianu ekstrudowanego XPS, który doskonale nadaje się do wykorzystania we wnętrzach. Sztukateria XPS odporna jest na wilgoć, sprawdza się w maskowaniu niedoskonałości, nierówności czy uszkodzeń naściennych w domach, biurach czy budynkach publicznych. Elementy sztukaterii zewnętrznej natomiast tworzone są z innego materiału, odpowiedniego dla warunków zewnętrznych.


Dostępność całej gamy wzorów, które można pomalować na dowolny kolor, sprawia, że każda aranżacja staje się niepowtarzalna i wyjątkowa. Dzięki temu każdy z miłośników estetycznych wnętrz znajdzie model, który przypadnie mu do gustu. LuxStyr projektuje także sztukaterię styropianową wewnętrzną na specjalne zamówienie, w tej samej cenie. Zapraszamy do kontaktu!Jak zamontować sztukaterię wewnętrzną?


Montaż sztukaterii to wbrew pozorom niezwykle prosta czynność. Bez problemu poradzić można sobie z nią w pojedynkę. Materiał jest trwały, ale bardzo lekki. Odpowiedzi na wszystkie pytania znaleźć można na naszym blogu w zakładce: porady i wskazówki. Zapraszamy do lektury.Sztukateria ze styropianu to przede wszystkim listwy, gzymsy oraz różnego typu dekoracje tj. gzymsy karniszowe czy oświetleniowe, które niepowtarzalnie zmieniają wygląd pomieszczeń. Nasze elementy sztukaterii znajdą zastosowanie w klasycznym stylu, jaki i w wersji nowoczesnej. Są to unikatowe wzory, które odnajdą się w każdej aranżacji.


Materiał, z jakiego produkujemy elementy sztukaterii wewnętrznej to polistyren ekstrudowany XPS. Sztukateria XPS powstaje ze spienionego polistyrenu. XPS jest jednorodnym materiałem budowlanym o gładkiej powierzchni i strukturze składającej się z małych zamkniętych komórek. Zaletą tego materiału jest właśnie gładka, biała powierzchnia, o wiele lepsza trwałość od zwykłego styropianu oraz łatwość w montażu.Sztukaterie styropianowe LuxStyr  • Listwy i profile sztukaterii wewnętrznej styropianowej sprzedajemy w metrach bieżących.

  • Każdy z produktów ma kilka opcji rozmiarów.

  • Wykonujemy również indywidualne projekty dekorów sztukaterii XPS w tej samej cenie.

  • Jako producent mamy najniższe ceny na rynku oraz transport gratis.


Skontaktuj się z nami


Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24h
tel. +48 501 975 105
e-mail: biuro@luxstyr.pl

Niskie Ceny sztukaterii styropianowej

najniższe ceny

Indywidualne projekty gzymsów, listw styropianowych

indywidualne projekty

Szybka realizacja sztukaterii styropianowej

szybka realizacja

Transport gzymsów, listw styropianowych, boni, listw oświetleniowych gratis

transport na całą europę