sztukateria najwyższej jakości

indywidualne projekty dla Twojego domu

Sztukateria wewnętrzna - listwy sztukateryjne styropianowe


Elementy dekoracyjne ze styropianu


Sztukateria wewnętrzna to cała gama elementów dekoracyjnych ze styropianu. Dzięki niej można w prosty sposób podnieść estetykę pomieszczenia i nadać mu eleganckiego charakteru. Pozwala na wykreowanie przestrzeni oraz optyczne zmiany takie jak powiększenie wnętrza. Kiedyś sztukateria nie była tak dostępna jak dzisiaj. Z każdym dniem zyskuje na popularności ze względu na dostępność, niską cenę oraz walory estetyczne. Można wykorzystać ją w każdym wnętrzu na wiele sposobów. W naszej ofercie posiadamy elementy dekoracyjne ze styropianu o wielu wzorach i zastosowaniach:


  • Gzyms wewnętrzny - umieszcza się go w równej odległości pomiędzy ścianą a sufitem. Poza nadaniem pomieszczeniu oryginalnego charakteru może optycznie powiększyć wnętrze. Wykorzystanie gzymsu to idealny sposób na zamaskowanie niedoskonałości, pęknięć czy zabrudzeń powstałych na ścianach/suficie.

  • Listwa przysufitowa - element znajdujący swoje miejsce na ścianie, z mniejszą częścią przytwierdzoną do sufitu. Styropianowa listwa przysufitowa nadaje wnętrzu efektownego wyglądu, zwiększając jego atrakcyjność. Można pomalować ją na dowolny kolor.

  • Listwa sufitowa - przytwierdzona w większej części na suficie. Listwy sufitowe styropianowe tworzą niepowtarzalny klimat i zamykają całość aranżacyjnej kompozycji pomieszczenia.

  • Gzymsy oświetleniowe ścienne i sufitowe - posiadają specjalne miejsce na taśmę LED. Poza niesamowitymi walorami estetycznymi są dodatkowym źródłem światła. Za ich pomocą można uzyskać przytulną atmosferę w każdym rodzaju wnętrza.

  • Gzyms karniszowy - rodzaj gzymsu przystosowany do zamaskowania karniszy lub szyn sufitowych. Prezentują się bardzo elegancko, niektóre modele posiadają także miejsce na taśmę LED, co potęguje ich funkcjonalność.

  • Listwy styropianowe - doskonały element dekoracyjny, który można wykorzystać w każdym pomieszczeniu do ozdoby: ścian, mebli, sufitu, drzwi, okien. Listwy sztukateryjne styropianowe to jeden z najpopularniejszych sposobów na odświeżenie wnętrza.


Dostępność całej gamy wzorów, które można pomalować na dowolny kolor sprawi, że każda aranżacja staje się niepowtarzalna i wyjątkowa. Kolejnym atutem jest niezwykła trwałość materiału i odporność na uszkodzenia - co zapewni użytkowanie sztukaterii przez wiele lat.


Nasze produkty sztukaterii wewnętrznej produkowane są ze specjalnego styropianu ekstrudowanego XPS, który doskonale nadaje się do wykorzystania we wnętrzach. Elementy sztukaterii zewnętrznej tworzone są z innego materiału, odpowiedniego dla warunków zewnętrznych.Jak zamontować sztukaterię wewnętrzną?


Montaż sztukaterii to wbrew pozorom niezwykle prosta czynność. Bez problemu poradzić można sobie z nią w pojedynkę. Materiał jest trwały, ale bardzo lekki. Odpowiedzi na wszystkie pytania znaleźć można na naszym blogu w zakładce: porady i wskazówki. Zapraszamy do lektury.Sztukateria wewnętrzna to przede wszystkim produkty ze styropianu tj. listwy dekoracyjne styropianowe wewnętrzne, gzymsy oraz różnego typu dekoracje, które niepowtarzalnie zmieniają wygląd pomieszczeń. Nasze elementy sztukaterii znajdą zastosowanie w klasycznym stylu, jaki i w wersji nowoczesnej. Są to unikatowe wzory, które odnajdą się w każdym ze stylów.

Materiał, z jakiego produkujemy elementy sztukaterii wewnętrznej to polistyren ekstrudowany XPS. Polistyren ekstrudowany XPS jest materiałem powstałym ze spienionego polistyrenu. XPS jest jednorodnym materiałem budowlanym o gładkiej powierzchni i strukturze składającej się z małych zamkniętych komórek. Zaletą tego materiału jest właśnie gładka, biała powierzchnia oraz łatwość w montażu.

Listwy i profile sprzedajemy w odcinkach 200 cm

Wszystkie elementy wykonujemy w dowolnym wymiarze

Wykonujemy również indywidualne projekty w tej samej cenie

Jako producent mamy najniższe ceny na rynku oraz transport gratis


Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24h
tel. +48 501 975 105
e-mail: biuro@luxstyr.pl

Niskie Ceny sztukaterii styropianowej

najniższe ceny

Indywidualne projekty gzymsów, listw styropianowych

indywidualne projekty

Szybka realizacja sztukaterii styropianowej

szybka realizacja

Transport gzymsów, listw styropianowych, boni, listw oświetleniowych gratis

transport na całą europę

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.