Sztukateria na poddaszu

Pomimo że przestrzeń pod dachem jest bardzo wymagająca w urządzaniu, daje wiele możliwości aranżacyjnych. Obecność skosów i nierównych linii może stać się dla miłośników bogatych zdobień i dekoracji dużym polem do popisu. Wiele projektantów i architektów udowadnia — pokój na poddaszu może być nie tylko piękny, ale również funkcjonalny.

Odpowiednio dopasowane i zaprojektowane elementy sztukaterii takie jak listwy przysufitowe, gzymsy czy rozety zamienią każde wnętrze w estetyczną przestrzeń. Warto mieć na uwadzę, że tak jak w przypadku innych pomieszczeń liczy się wykorzystanie każdego centymetra. Optymalne spożytkowanie dostępnego metrażu, umożliwi wygodne funkcjonowanie, bez konieczności uderzenia głową o sufit.

Kuchnia na poddaszu

Listwy styropianowe na skosy — Montaż

Wszyscy się zgodzą z tym, że pomieszczenia na poddaszu — sypialnie ze spadzistym sufitem, przytulne pokoje dziecięce czy też designerskie salony mają w sobie coś tajemniczego. Poddasze jest najbardziej zacisznym miejscem w domu. Oddalone od wszystkich korytarzy komunikacyjnych, kuchni i salonu jest oazą spokoju i miejscem o niepowtarzalnym klimacie. Warto więc zadbać o jego wygląd, podkreślając wykończenia eleganckimi elementami sztukaterii.

Choć towarzystwo listew styropianowych na skosy wprowadza we wnętrzach ład i harmonię ich montaż wymaga większej precyzji. Do ich przycinania niezbędna okaże się skrzynka uciosowa, która pozwoli na precyzyjne docięcie listew w odpowiednich kątach. Im wyższe pomieszczenie, tym lepiej będą się prezentować szersze listwy przysufitowe. Wąskie natomiast lepiej się sprawdzą przy niższych stropach.

Warto zaznaczyć, że wnętrza posiadające skosy szczególnie w starszym budownictwie mogą posiadać uskoki i niesymetryczne ściany. Choć sztukateria jest kojarzona z nowoczesnym budownictwem to również w "renesansowych", modernizowanych pomieszczeniach znajdzie swoją rolę. Listwy skutecznie kamuflują mankamenty ściany, nie tylko pęknięcia, ale także nierówności, krzywizny i sterczące kable. Montowane na styku ściany z sufitem pełnią funkcję ozdobną.

Listwy styropianowe na skosy

Sztukateria na poddaszu od Luxstyr

Współczesna sztukateria producenta Luxstyr skupia całą paletę produktów w rozmaitych wzorach, kształtach, wielkościach, a nawet deseniach wykonanych w całości ze styropianu. Duża dostępność materiału sprawia, że sztukaterie z naszej oferty jest nie tylko łatwo kupić, ale również wyprodukować na zamówienie. Bez względu na ilość i zastosowanie, Luxstyr stworzy dla Ciebie sztukaterię na wymiar, w ornamentyce jakiej potrzebujesz. Wyprodukowane ze styropianu cechują się zwiększoną odpornością na uderzenia, wilgoć, a także wgniecenia.

Ważna kwestia

Poddasze jest miejscem narażonym w dużym stopniu na upały. Choć coraz więcej osób decyduje się na instalacje klimatyzacji, większość musi sobie z nimi radzić inaczej. Sztukateria naszej firmy jest nie tylko odporna na działanie wilgoci czy mrozu. Również wysokie temperatury nie są w stanie zniszczyć produkowanych przed nas dekorów. Wykonane z twardego materiału, jakim jest styropian, nie ulegną wygięciu ani nie zniekształcą pod wpływem ciepła.

Listwy przysufitowe na skosy — Pomysły

Zastanawiasz się, w jaki sposób ułożyć sztukaterię na poddaszu? Nie wiesz, jakie listwy wybrać? Eksperymenty z udziałem listew przysufitowych nie mają końca. Wystarczy trzymać się kilku podstawowych zasad dekoracji przestrzeni oraz posiadać wiedzę z podstawowych zasad montażu (więcej na ten temat znajdziesz w poradniku - Montaż sztukaterii - krok po kroku). Listwy przysufitowe na skosy z uwagi na swoją lekkość można samodzielnie zainstalować.

Ważną rolę odegra tutaj dokładny projekt sztukaterii a co najważniejsze oznaczenie miejsc, w których ma się znaleźć sztukateria. Dokładne odmierzenie i przycięcie w skrzynce uciosowej ma ogromny wpływ na jej końcowy wygląd. Dlatego warto się upewnić, że wszystkie styki na ścianie idealnie do siebie pasują. Listwy najczęściej występują w białym kolorze. Aby jednak lepiej wtopiły się w ścianę, warto je pomalować na wybrany odcień, wysuszyć i przejść do klejenia.

Sztukateria na poddaszu

 

Niskie Ceny sztukaterii styropianowej

najniższe ceny

Indywidualne projekty gzymsów, listw styropianowych

indywidualne projekty

Szybka realizacja sztukaterii styropianowej

szybka realizacja

Transport gzymsów, listw styropianowych, boni, listw oświetleniowych gratis

transport na całą europę