Japandi, co to takiego?

Japandi to nic innego jak połączeniu japońskich trendów ze skandynawskim minimalizmem. Choć może się wydawać, że w japońskim stylu pojawia się, przepych to jednak w połączeniu z bielą zaobserwujemy niepowtarzalne aranżacje. Japandi stwarza przytulne pomieszczenia, które uspokajają dzięki stonowanym i eleganckim kolorom. Bardzo prosta stylistyka z domieszką japońskiej kultury to neutralne przestrzenie, w których panuje przede wszystkim drewno.

Sztukateria a japandi?

Dla osób kochających sztukaterie mamy świetną wiadomość! Styropianowe listwy przepięknie będą współgrać w stylu japandi dopełniając jego proste ściany przepięknymi elementami ze styropianu. Styropianowe listwy są najczęściej wybieranymi detalami w minimalistycznych wnętrzach. To z ich pomocą stworzysz harmonie i spokój we wnętrzu.

Jak stworzyć wnętrze japandi?

Zasada numer 1:

Używaj neutralnych kolorów i materiałów. Najlepiej jeżeli będą starannie wykończone, ale i po części surowe.

Zasada numer 2:

Kontrast. Styl skandynawski charakteryzuje się funkcjonalnymi meblami, a styl japoński surowymi niewykończonymi materiałami.

Zasada numer 3:

Jakość.
To bardzo ważna cecha jeżeli chodzi o Skandynawie i Japonie. Każdy wystrój koncentruje się na jakości i funkcjonalności mebli. Funkcjonalność jest zawsze ważniejsza od formy. Solidne i mocne połączenia są piękne!

Zasada numer 4:

Rzemiosło. W japońskim stylu mamy do czynienia ze świetnym rzemiosłem. Większość stosowanych technik, to te, które mogą opanować jedynie specjaliści.

Zasada numer 5:

Prostota: To przewodnia myśl tego stylu. Mniej znaczy więcej. Wykorzystaj w pomieszczeniach tylko te najpotrzebniejsze produkty. Dzięki temu masz szanse stworzenia pięknego wnętrza.

Zasada numer 6:

Naturalne materiały. To japońska zasada, dzięki której Twoje wnętrza będą miały wspaniałą atmosferę. W stylu japońskim mamy do czynienia z naturalnymi materiałami, które są niedokończone, w stylu skandynawskim jednak również króluje naturalność, ale delikatnie przetworzona, przeszlifowana.

Współdziałanie stylów

Koncepcja połączenia stylu skandynawskiego i japońskiego cieszy się ogromną popularnością w wielu krajach. Niedoskonałości w połączeniu z prostotą, a zarazem estetyką stworzą harmonijne małżeństwo. Wspólna stylistyka i wyrafinowany gust stworzą styl japandi jednoczący dwa odmienne kultury.

Jak wiadomo tam, gdzie podejścia się rozchodzą, a różnice są bardzo widoczne w rzeczywistości, się wzajemnie uzupełniają. Kolory japońskiego wzornictwa pomagają powstrzymać surowe, wyraziste palety skandynawskich domów przed ogromnym uczuciem zimna.   

 

 

Niskie Ceny sztukaterii styropianowej

najniższe ceny

Indywidualne projekty gzymsów, listw styropianowych

indywidualne projekty

Szybka realizacja sztukaterii styropianowej

szybka realizacja

Transport gzymsów, listw styropianowych, boni, listw oświetleniowych gratis

transport na całą europę

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.