sztukateria najwyższej jakości

indywidualne projekty dla Twojego domu

Sztukateria zewnętrzna - sztukateria na elewacji


Profile elewacyjne gzymsy


Sztukateria zewnętrzna to cała gama elementów dekoracyjnych, które umieszcza się na elewacji budynku. Ciekawe detale pozwalają na stworzenie niebywale estetycznej aranżacji i odświeżenie oblicza całego obiektu. Dom ozdobiony sztukaterią na elewacji wyróżnia się spośród innych swoim oryginalnym wyglądem i atrakcyjnością. Połączenie elementów sztukaterii fasadowej pozwala na stworzenie wyjątkowej, eleganckiej kompozycji. W naszej ofercie posiadamy różne detale ozdobne:


 • Gzymsy elewacyjne - forma dekoracji, którą można zamontować na całej powierzchni elewacji. W towarzystwie pozostałych elementów sztukaterii genialne zamyka całość wykończenia budynku.

 • Listwa symetryczna - używana jest przede wszystkim do dekoracji okien i drzwi. Listwy elewacyjne to detale, które potrafią niebanalnie odmienić wizerunek budynku.

 • Listwy podparapetowe - jak sama nazwa wskazuje, montowane są pod parapetami, w połączeniu z innymi listwami i profilami elewacyjnymi tworzą perfekcyjną i elegancką całość.

 • Gzymsy nadokienne - kolejny element zdobniczy okna.

 • Gzymsy pośrednie - umieszczane są na całej długości budynku w zależności od oczekiwanego efektu.

 • Gzymsy pod dach - zastosowanie listew gzymsowych styropianowych ciekawie określa przestrzeń pięter i optycznie zwiększa ich wysokość.

 • Gzymsy balkonowe - stosowane do podkreślenia estetyki balkonu.

 • Bonie i listwy boni - umieszczane najczęściej na rogach budynków. Poza estetycznym i ładnym wyglądem zapewniają dodatkową ochronę elewacji.

 • Pilastry - rodzaj listew elewacyjnych umieszczanych jako ozdoba wokół drzwi. Posiada również funkcję konstrukcyjną - wzmocnienie ściany.

 • Wsporniki - elementy ozdobne podtrzymujące wysunięte części obiektu.

 • Zworniki - klinowa część umieszczana w środkowym punkcie obudowy, najczęściej okna.

 • Piedestały, architrawy, głowice, bazy i rdzenie - poszczególne elementy kolumn. To elementy dekorujące wejścia do budynków lub doskonale wyglądające podpory balkonowe.


Sztukateria na elewacji wróciła do łask dzięki swojej dostępności, niskiej cenie i trwałości. Produkowana jest ze specjalnego styropianu EPS 200, wyjątkowo lekkiego i solidnego. Elementy sztukaterii zewnętrznej odporne są na działanie niekorzystnej pogody, ogień, uszkodzenia i zabrudzenia. Dzięki temu służyć będą niezmienne przez wiele lat zapewniając dodatkową ochronę elewacji.


Montaż sztukaterii fasadowej jest wyjątkowo prosty, o czym można się przekonać czytając artykuły na naszym blogu w zakładce: porady i wskazówki.

Sztukateria elewacyjna produkowana przez naszą firmę pełni funkcję ozdobniczą, nadaje styl oraz urozmaica budynek. Dzięki nowoczesnej technice produkcji w dzisiejszych czasach sztukateria jest dostępna dla każdego klienta i nie wymaga dużych nakładów finansowych.Elementy są produkowane z najtwardszego, wysokogatunkowego styropianu EPS-200. Wszystkie detale powlekane są specjalnym tynkiem odpornym na warunki atmosferyczne. Poprzez zastosowanie tej technologii elementy sztukaterii są lekkie, a przy tym wytrzymałe. Dzięki takiemu procesowi, nasze produkty są najwyższej jakości i zdobywają ogromne uznanie na rynku krajowym, jak i zagranicznym.Elementy są gotowe do bezpośredniego montażu na elewacje.

Listwy i profile sprzedajemy w odcinkach 200 cm

Wszystkie elementy wykonujemy w dowolnym wymiarze

Wykonujemy również indywidualne projekty w tej samej cenie

Mamy najniższe ceny na rynku i transport gratis

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24h
tel. +48 501 975 105
e-mail: biuro@luxstyr.pl

Niskie Ceny sztukaterii styropianowej

najniższe ceny

Indywidualne projekty gzymsów, listw styropianowych

indywidualne projekty

Szybka realizacja sztukaterii styropianowej

szybka realizacja

Transport gzymsów, listw styropianowych, boni, listw oświetleniowych gratis

transport na całą europę

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.