Listwy sufitowe w nowoczesnej aranżacji

Styl modernistyczny cechuje się przede wszystkim geometrią kształtów – dotyczy to nie tylko poszczególnych mebli, ale również sposobu, w jaki organizuje się przestrzeń. W takich wnętrzach można więc zauważyć różne przedmioty codziennego użytku skomponowane w formę, która albo przypomina określony kształt, albo kojarzy się z trójwymiarowością.

Czy w tak urządzonym pomieszczeniu listwy sufitowe będą mile widzianym dodatkiem? – Oczywiście, że tak. Do nowoczesnych wnętrz, w których dominuje geometryczny porządek najlepiej postawić na prostą formę listwy, która może nawet imitować drewnianą belkę.


W nowoczesnych wnętrzach prostota to podstawa, a listwa sufitowa tylko to potwierdzi

Dobierając taki detal do nowoczesnego pomieszczenia, jak listwa sufitowa, warto pamiętać o tym, że wnętrze to powinno pozostać proste i lekkie w odbiorze. By uzyskać taki efekt, najlepiej zdecydować się na listwę, która jedynie zaakcentuję tę prostotę. Jak powinna w związku z tym wyglądać – nie być zbyt charakterna, czyli nie za gruba i nie za dekoracyjna.

Dobrym pomysłem jest wybór listwy, która delikatnie połączy przestrzeń między sufitem a ścianą, na przykład subtelnym łukiem. Chcąc uzyskać taki efekt, można rozważyć wybór listwy wyżłobionej na całej długości pod odpowiednim kątem.


Nowoczesność to minimalizm w każdym calu

Minimalistyczne, nowoczesne wnętrze nie ma typowych zdobień, na które można natknąć się na przykład w stylu klasycznym. Nie oznacza to jednak, że nie da się do niego dopasować listwy sufitowej, która, z założenia jest dekoracyjna. Można zdecydować się np. na pozbawioną wytłoczeń lub wypukłości albo zamówić prostą na indywidualne życzenie. Wtedy jej ozdobą może być m.in. przebiegająca wzdłuż linia.
Czy uda się dopasować listwę sufitową do nowoczesnej aranżacji pod względem kolorystycznym?

Teoretycznie jest to możliwe, a nawet w pełni wykonalne – listwa sufitowa gotowa jest do pomalowania na dowolnie wybrany odcień, który pasuje do wnętrza. Z drugiej strony, jeśli nowoczesna przestrzeń nie ma wyraźnego, dominującego koloru, wybór barwy dla listwy może być problematyczny. W takiej sytuacji lepiej postawić na odcień, w którym pomalowany jest sufit, by listwa nie była w wyraźnym kontraście z innymi kolorystykami elementów wyposażenia.


Czy listwa sufitowa sprawdzi się w każdym modernistycznie urządzonym pomieszczeniu?

Jeśli to na przykład styl industrialny, czy loftowy, wtedy wybór listwy sufitowej wcale nie będzie taki prosty i oczywisty. Te aranżacje są z reguły „ciężkie”, ponieważ królują w nich metalowe przedmioty, w dodatku wyglądające jakby „z odzysku”.

Delikatna listwa sufitowa jest poniekąd elementem, który nieodpowiednio dobrany „gryzie się” z takim wystrojem. Niemniej zawsze można zdecydować się na indywidualny projekt i farbę, dzięki którym łatwiej uda się ją zaadaptować do takiej przestrzeni.

Niskie Ceny sztukaterii styropianowej

najniższe ceny

Indywidualne projekty gzymsów, listw styropianowych

indywidualne projekty

Szybka realizacja sztukaterii styropianowej

szybka realizacja

Transport gzymsów, listw styropianowych, boni, listw oświetleniowych gratis

transport na całą europę

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.