Czy listwy przysufitowe pasują do każdej aranżacji?

Listwy przysufitowe zmieniają wystrój wnętrza w mgnieniu oka. Można je zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu, a montaż jest prosty i szybki. Nic więc dziwnego, że te elementy wykończenia stają się pożądanym dodatkiem wpływającym na estetyczny wyraz mieszkań i domów jednorodzinnych. Są naprawdę uniwersalne, co również stanowi wystarczający powód, by zainteresować się nimi bliżej.


Listwy przysufitowe – dekoracyjny detal, który wynosi wnętrze ponad przeciętność

Obecnie w aranżacji wiele osób stawia na minimalistyczny sposób wykańczania pomieszczeń. W duchu „mniej znaczy więcej” można osiągnąć naprawdę niezwykły efekt przestronności, harmonii i subtelności. W takim klimacie bardzo dobrze sprawdzają się też listwy przysufitowe. Najczęściej są niewielkich wymiarów, jeśli chodzi o szerokość, dlatego delikatnie zaznaczają swoją obecność we wnętrzu. Pomimo tego, dzięki nim pomieszczenie staje się od razu bardziej reprezentacyjne i nie można powiedzieć, że jego wystrój jest przeciętny, czy sztampowy.

Taki detal sprawia, że wnętrze staje się bardziej ekskluzywne, w stylu dworkowym wręcz, a taki rezultat udaje się osiągnąć szybko i praktycznie bez wysiłku.


Listwom przysufitowym w każdej aranżacji jest dobrze

W wersji podstawowej listwa przysufitowa jest dostępna w białym kolorze. Najczęściej też w takim odcieniu się ją pozostawia, jako że doskonale łączy przestrzeń między ścianą a sufitem. Jeśli jednak pomieszczenie jest utrzymane w innej kolorystyce, nic nie stoi na przeszkodzie, by taki detal również do niej zaadaptować. Jest to naprawdę łatwe z uwagi na materiał, z jakiego jest wykonana ta listwa.

Polistyren to tworzywo, któremu bez trudu nadaje się inny odcień niż wyjściowy biały. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią farbę, dobrać właściwy pędzel i przemalować powierzchnię listwy, by po chwili wkomponowała się perfekcyjnie w aranżację wnętrza.


Jakie wybrać listwy przysufitowe do nowoczesnych wnętrz?

Listwy przysufitowe są proste w dopasowaniu do wystroju wnętrza, jednak w pomieszczeniu zaaranżowanym w stylu nowoczesnym nie można wybrać dowolnych. Zwłaszcza jeśli istotne jest, by „nie złamać” charakteru danego wnętrza.

  • W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, jakie elementy dominują w aranżacji nowoczesnej w swoim mieszkaniu, czy domu.
  • Następnie „wyczuć” klimat – czy taki efekt udało się osiągnąć poprzez minimalizm, czy też poprzez dobór przedmiotów praktycznych i utrzymanych w określonej kolorystyce.

Warto przejrzeć ofertę sztukaterii producenta Luxstyr, który proponuje szeroki wybór przysufitowych listew i sprawdzić, które pasowałyby najlepiej do takiego wystroju pod względem estetyki. Taki element dekoracyjny powinien pozostać subtelnym dodatkiem, zamiast być dekorem, który zaburza stworzoną harmonię we wnętrzu, „wybijając się na pierwszy plan”. Łatwiej dodać listwę będącą dopełnieniem wykreowanej aranżacji niż próbować odświeżyć wygląd za pomocą bardziej charakternego dekoru. W przeciwnym razie można poczuć, że pomieszczenie jest jakby przerysowane i nie odczuwa się w nim już tak komfortowo przepływającej energii, jak przed zastosowaniem tej listwy ozdobnej.

Niskie Ceny sztukaterii styropianowej

najniższe ceny

Indywidualne projekty gzymsów, listw styropianowych

indywidualne projekty

Szybka realizacja sztukaterii styropianowej

szybka realizacja

Transport gzymsów, listw styropianowych, boni, listw oświetleniowych gratis

transport na całą europę

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.