Jaka farba do listew styropianowych

Listwy styropianowe to bez wątpienia element stylu nowojorskiego. Zaczerpnięta z amerykańskich kamienic sztukateria, przyciąga swoim wdziękiem najwybitniejszych architektów z całego świata. Szlachetne wzory listew styropianowych sprawdzają się w zachodnich domostwach, ale również tych wschodnich - azjatyckich, w których panuje przepych i inspiracja naturą.

Według wielu koneserów sztuki, te delikatne elementy ze styropianu, idealnie odzwierciedlają dekory, które można było spotkać w średniowieczu. Ważniejszą kwestię odgrywa jednak sposób ich zamontowania i dopasowania do danej przestrzeni.

Z racji dużego zainteresowanie tematem malowania sztukaterii, postanowiliśmy rozwinąć ten temat, dlatego zapraszamy do przeczytania artykułu na temat malowania listew styropianowych.

Czy można malować styropianowe?

Co zrobić kiedy biała listwa, niekoniecznie wpisze się w klimat panujący we wnętrzu? Czy da się zmienić jej kolor?
To pytanie, które najczęściej się pojawia wśród naszych Klientów. Listwa styropianowa, jest na tyle uniwersalna, że można ją pomalować zwykłą farbą do ścian. Choć najczęściej spotykamy ją w białym kolorze, to można bawić się jej kolorem i zmienić go na szary, seledynowy, a nawet różowy :)

Czym malować sztukaterie?

Jeżeli zdecydujesz się na malowanie styropianu, musisz pamiętać, o tym, że nie każda farba czy spray będzie do tego właściwa. Do tej czynności nie można używać specyfików, które są na bazie rozpuszczalników. Tak żrący środek, może wypalić nasze produkty i doprowadzić do ich zniszczenia.
Listwy styropianowe, należy malować produktami, które są na bazie wody. Takie farby i spraye akrylowe, bez problemu znajdziesz w marketach budowlanych. Najczęściej wybieraną substancją służącą do malowania listew, jest zwykła farba do ścian. Coraz częściej do malowania listew, stosuje się farby silikonowe, które wyróżniają się dużą elastycznością w różnych temperaturach, a także szybkim schnięciem. Na rynku jest bardzo duży wybór farb, którymi można malować sztukaterię. Ponadto świetnie się rozprowadzają i mają mocne krycie. Dla lepszego efektu polecamy wybrać farby matowe lub z połyskiem.

Jak pomalować sztukaterię?

Jeżeli sztukaterie jest już utwierdzona na ścianie, należy ją delikatnie oczyścić z kurzu oraz innych zabrudzeń, które wydarzyły się podczas montażu. Następnie, aby nie ubrudzić sufitu i ściany, warto, jest je zabezpieczyć taśmą malarską. Wskazane jest również osłonięcie podłogi i mebli, aby w razie kapnięcia farby, nie pozostał na niej ślad farby.
Przed rozpoczęciem malowania, należałoby sprawdzić, czy sztukateria mocno trzyma się ściany, aby żadna jej część nie upadła podczas prac malarskich. Aby uzyskać lepszy efekt, listwy styropianowe, powinno się pomalować na kilka warstw. Kluczem efektownie pomalowanych listew styropianowych, jest całkowite wyschnięcie każdej warstwy.

Współczesne wnętrze ze sztukaterią

Ostatnią kwestią, pozostaje zastosowanie sztukaterii we współczesnym wnętrzu. Pomimo tego, że jest to bardzo delikatny dekor, to jednak całkowicie decyduje o tym, jak będzie wyglądać dane pomieszczenie. Współczesne aranżacje prezentują, jak duży potencjał drzemie w sztukaterii. Nie trzeba mieć pałacu, aby wprowadzić ją w swoim wnętrzu.

 

 

Niskie Ceny sztukaterii styropianowej

najniższe ceny

Indywidualne projekty gzymsów, listw styropianowych

indywidualne projekty

Szybka realizacja sztukaterii styropianowej

szybka realizacja

Transport gzymsów, listw styropianowych, boni, listw oświetleniowych gratis

transport na całą europę

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.