Jak skutecznie zakryć karnisz?

Zasłonki i firanki są nieodłącznym elementem eleganckich pomieszczeń. Dzięki nim można zadbać o intymność domowników, szczególnie wtedy kiedy nie posiadacie rolet ale także chronią przed słońcem. Każdy zapewne zgodzi się także z faktem, że zasłony są ozdobą samą w sobie. Nie tylko podkreślą charakter okna ale całego wnętrza. Jednak co zrobić z widocznym karniszem? Może on zniszczyć całą aranżację, dlatego warto, aby zadbać o estetyczny wygląd pomieszczenia, musisz zapoznać się z naszą poradą, które na pewno Ci się przyda!

Listwa maskująca karnisz

Listwa maskująca karnisz to znakomity sposób na efektowne zakrycie karnisza. Z jej pomocą pozbędziemy się problemy widocznych uchwytów na firanki, ale również prowadnicy. Listwy maskujące karnisz to doskonałej jakości elementy, które możemy dopasować do kolorystyki w danym pomieszczeniu poprzez przemalowanie ich na wybrany kolor. Pamiętajmy jednak, że jeżeli posiadacie białe firany, to również listwy karniszowe w tym kolorze dopełnią aranżację! Warto także wziąć pod uwagę fakt, że wszystkie listwy mają możliwość zainstalowania do nich światła LED. W ten sposób w waszym wnętrzu zagości nie tylko szykowność, ale także powiew postępowości.

Warto wiedzieć

 1. Decydując się na listwę karniszową musisz dokładnie zmierzyć długość szyny czy karnisza. W ofercie naszej firmy znajdziesz wysokiej jakości produkty, które posłużą do skutecznego zakamuflowania karnisza.
 2. Jeżeli chcesz wiedzieć jak prawidłowo przyciąć listwę karniszową, na naszym blogu znajdziesz odpowiedź w zakładce “Porady i wskazówki” . Pamiętaj, że jest to taka sama czynność jak w przypadku przycinania listew styropianowych.
 3. Listwa maskująca karnisz świetnie będzie współgrać z innymi elementami sztukaterii wewnętrznej. Jej instalacja sprawi, że wnętrza staną się wyjątkowe i gustowne.

Jak zamontować szyny sufitowe?

Szyny karniszowe to nowoczesne rozwiązanie, które zastosować można w każdym wnętrzu. Wpływ na ich popularność ma nie tylko cichy system, na którym zawieszane są firany i zasłony, ale również dyskretna biel, która wtapia się w sufit. Karnisze sufitowe, posiadają również system ślizganych przyczep do zasłon jak:

 • agrafki;
 • żabki;
 • click’i;
 • suwak oczko;

Warto jednak zapoznać się z montażem szyn. Choć na pozór trudne zadanie, wcale nie musi takie być. Zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem, jak zamontować szynę do sufitu.

 • W pierwszej kolejności należy dokonać pomiarów na suficie, najlepiej jest zaznaczyć miejsca, w których będzie się wiercić w ścianie. W tym etapie należy również zaznaczyć odległość szyny od ściany ze względu na różną długość parapetów czy grzejników, które mogą kolidować z długą zasłoną i firaną. Przyjmuje się, że odległość powinna przyjąć od 10 cm - 20 cm.

Warto wiedzieć
Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że na rynku jest wiele typów szyn sufitowych. Jedne jak wyżej wymienione, są przykręcane do sufitu, inne trzymają się na specjalnych wspornikach.

 • Szyny najczęściej występują o długości 2,5 m. Dlatego jeżeli Twoje okno jest dłuższe, najlepiej kupić dwa odcinki takiej listwy. Jeżeli jednak chcesz zamontować ten karnisz do krótszego okna, można spokojnie ją obciąć z pomocą piłki i skrzynki uciosowej.
 • W kolejnym etapie przechodzimy do wywiercenia otworów i przymocowaniu listew do sufitu.

Rada
Do montażu szyny sufitowej, warto, jest skorzystać z pomocy drugiej osoby, która pomoże w trzymaniu jej przy suficie.

 • Po instalacji szyny powinniśmy zaczepić na niej dowolne żabki, a co najważniejsze należy zakryć je deklem. 
 • W tym etapie można delikatnie przetrzeć karnisz szmatką (mógł się okurzyć podczas wiercenia w nim dziur.

Warto wiedzieć
Na rynku znajdują się również przedmioty takie jak łuki czy narożniki, które są zakończeniem szyn. Stosując, je osiągniesz efekt dosunięcia tkaniny do końca ściany.

Szyny karniszowe występują jako pojedyncze elementy, ale można znaleźć również te ze wbudowanymi osłonami. Jeżeli jednak szukasz odpowiedniej listwy maskującej karnisz, musisz zapoznać się z naszą ofertą sztukaterii wewnętrznej!

Niskie Ceny sztukaterii styropianowej

najniższe ceny

Indywidualne projekty gzymsów, listw styropianowych

indywidualne projekty

Szybka realizacja sztukaterii styropianowej

szybka realizacja

Transport gzymsów, listw styropianowych, boni, listw oświetleniowych gratis

transport na całą europę

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.