Jak dociąć listwy przysufitowe?

Elementy sztukaterii wspaniale wpasują się w każde pomieszczenie. Są to tanie dekory, które odmieniają całe wnętrza. Pokoje stają się niezwykle eleganckie a przy tym oryginalne.

Sklep Luxstyr w swoim asortymencie posiada wiele wzorów i zdobień listew przysufitowych. W rezultacie każdy znajdzie produkt, który będzie spełniał estetyczne wymagania i pasował do stylu mieszkania. Gdy już zdecydujemy się na konkretny model, warto zapoznać się ze sposobami instalacji dekorów, ponieważ jest to bardzo proste. A w dodatku można oszczędzić na ekipie do montażu, której wcale nie trzeba zatrudniać. Przekonajcie się sami!

Listwy przysufitowe zazwyczaj sprzedawane są o długości 2 metrów, dlatego przed zakupem elementów sztukaterii należy obliczyć, ile listew będziemy potrzebować na całe pomieszczenie.

Potrzebne narzędzia

Listwy przysufitowe możemy zamontować samodzielnie przy użyciu prostego sprzętu. Oczywiście istnieje wiele profesjonalnych narzędzi, na przykład ukośnica. Jednak to drogi przyrząd, w który nie każdy chce inwestować. Tańszym zamiennikiem są następujące narzędzia:

  • piła ręczna;
  • skrzynka uciosowa;

Dodatkowo warto przygotować przyrząd pomiarowy oraz ołówek.

Docinanie listew z użyciem skrzyni uciosowej

Krok 1: Przygotowanie stanowiska

Zanim zaczniemy montaż listwy przysufitowej, trzeba zadbać o odpowiednio przygotowanie miejsca pracy, które powinno być wyczyszczone, a podłoże suche i proste.


Krok 2: Przygotowanie narzędzi

Mimo że podczas montażu sztukaterii nie potrzebujemy wiele przyrządów, warto naszykować wszystkie narzędzia wcześniej, aby podczas instalacji mieć je pod ręką. W rezultacie instalacja odbędzie się szybko i sprawnie.


Krok 3: Dokonanie pomiarów

Należy zmierzyć listwy, a następnie ołówkiem zaznaczyć miejsce, w którym będziemy docinać produkt.

Krok 4: Docinanie w skrzyni uciosowej

Dekor należy umieścić w skrzyni uciosowej, w taki sposób, w jaki będzie on przyklejony na ścianie. Kolejno mocno przycinamy produkt jedną ręką pod odpowiednim kątem.

Pod jakim kątem ciąć listwy?

Listwy przysufitowe zazwyczaj docina się pod dwoma kątami. Wybór odpowiedniego nachylenia zależy od umiejscowienia listwy. Jeśli potrzebujemy skrócić listwę - tniemy ją pod kątem prostym (90 stopni). Gdy jednak pragniemy połączyć listwy styropianowe na rogach, docinamy ją pod kątem ostrym (45 stopni).

Jak przyciąć listwy podsufitowe na rogach?

Zastanawiasz się jak przyciąć listwy podsufitowe na rogach? To pytanie, które zadaje sobie obecnie wielu nabywców sztukaterii. Dekoracyjne i funkcjonalne dekory doskonale wpisują się wygląd dzisiejszych pomieszczeń, jednak jak ich montaż w wielu przypadkach zniechęca użytkowników do ich wyboru. Zacznijmy więc od ich przycięcia pod kątem 45 i 90 stopni.

Cięcie listew pod kątem 45 stopni

Absolutnie sztukaterii nie można ciąć "na oko". Bez względu na materiał, z jakiego powstały powinno się to robić z pomocą skrzynki uciosowej. Ten niezwykle zwyczajny produkt zapewnia precyzyjne cięcie pod odpowiednim kątem. Warto mieć na uwadzę, że skrzynka uciosowa posiada również wyżłobienia, które są w stanie dociąć listew pod kątem 90 stopni. To nadzwyczajne urządzenie pozwoli na bezstresowe i nieskomplikowane docięcie różnego rodzaju sztukaterii.

Listwa wykończeniowa podsufitowa

W skład sztukaterii wchodzi wiele rodzajów listew. Jedną z nich jest listwa wykończeniowa podsufitowa, która jest zwieńczeniem dekoracji wnętrz. Bez względu na styl, jaki panuje w pomieszczeniach, można ją wykorzystać niemal w każdej aranżacji. Swobodny wybór wzorów i motywów sprawia, że sztukateria z oferty Luxstyr odnajdzie się również w nieruchomościach użyteczności publicznej. Oprócz osób prywatnych naszymi klientami są także właściciele restauracji, hoteli i pensjonatów. Nasze listwy wykończeniowe podsufitowe z dumą urozmaicają aranżacje wiele wnętrz.

 

Niskie Ceny sztukaterii styropianowej

najniższe ceny

Indywidualne projekty gzymsów, listw styropianowych

indywidualne projekty

Szybka realizacja sztukaterii styropianowej

szybka realizacja

Transport gzymsów, listw styropianowych, boni, listw oświetleniowych gratis

transport na całą europę

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.