Sztukateria w stylu art deco - hit czy kit?

Czym jest art déco?

Art déco to styl sztuki, który nie odnosi się jedynie do architektury, ale również do malarstwa i grafiki. W przypadku architektury art deco charakteryzuje się większą niż w przypadku secesji dyscypliną, symetrią i układem geometrycznym. Art déco to idealne połączenie tradycji i nowoczesności, bo to właśnie on na przełomie lat 20’ i 30’ ubiegłego wieku zaczął mieszać ze sobą nowoczesne akcenty z dawnymi stylami architektonicznymi.

Sztukateria w stylu art déco, czy to ma sens?

Zdecydowanie tak! Sztukateria to świetny sposób na urządzenie mieszkania w stylu art déco, ponieważ łączy on nowe i stare style architektoniczne. Gzymsy listwy przysufitowe mogą tylko ułatwić Ci pracę w urządzaniu mieszkania w stylu art déco. Sztukateria była wykorzystywana już w starożytności, dzięki niej tak naprawdę będziesz w stanie wydobyć kunszt stylu art déco.

Art déco daje możliwość na eksperymentowanie w trakcie urządzania mieszkania, ale nie trzeba liczyć się z wielkim ryzykiem w trakcie wyboru sztukaterii. Dzięki niej styl art déco jeszcze mocniej zostanie wyeksponowany.

Jakie formy sztukaterii w stylu art déco wybrać?

Sztukateria może jeszcze lepiej podkreślić walory art déco, ale ważne jest, abyś dostosował sztukaterie do ozdób, które wybierzesz. To, co może Ci się sprawdzić, to:

  • Gzymsy - to wybór numer jeden! Gzyms z ozdobieniami, wytłoczeniami może świetnie wpasować się w ten styl, a dodatkowo spełnia praktyczną funkcję. Jeżeli w miejscu łączenia pojawiają się uszczerbki lub nierówności, gzyms je zakryje!
  • Listwy przysufitowe - jeżeli Twój dom jest przestronny świetnie sprawdzą się szerokie listwy przysufitowe. Dzięki nim uzyskasz eleganckie pomieszczenie utrzymane z klasą i gustem!
  • Listwy karniszowe - będą świetnym uzupełnieniem zasłon i przy okazji w elegancki sposób zakryją Twój karnisz

Kluczowe cechy stylu Art Déco

  • Motywy - Spłaszczone i stylizowane motywy geometryczne, takie jak kwiaty, promienie słoneczne,  abstrakcyjne wzory, nierówne, postrzępione linie;
  • Materiały - Lustro, lakier, drewno polerowane, metal, terrakota, kolorowe szkło;
  • Kolory - Wiele kombinacji o wysokim kontraście, odważne kolory;

Sztukateria może odgrywać główną rolę w urządzaniu Twojego domu w tym stylu. Nie zastanawiaj się dłużej i wybierz sztukaterię do swojego mieszkania!

Niskie Ceny sztukaterii styropianowej

najniższe ceny

Indywidualne projekty gzymsów, listw styropianowych

indywidualne projekty

Szybka realizacja sztukaterii styropianowej

szybka realizacja

Transport gzymsów, listw styropianowych, boni, listw oświetleniowych gratis

transport na całą europę

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.