1. Pilastry - do czego służą?
  2. Jak wykorzystać pilastry?
  3. Czy styropianowe pilastry to dobry wybór?
  4. Gdzie można zastosować pilastry?
  5. Czy można samodzielnie zamontować pilastry?
  6. Pilastry Luxstyr

Pilastry - do czego służą?

Pilaster styropianowy EPS 200* to element architektoniczny, w formie płaskiego filara, który montuje się zazwyczaj na zewnętrznej ścianie budynku.
Pilastry składają się z trzech części:

  • bazy, czyli podstawy,
  • głowicy,
  • trzonu.

*Styropian EPS 200 jest innowacyjnym materiałem wykorzystywanym do produkcji sztukaterii zewnętrznej. Charakteryzuje się trwałością, odpornością na niekorzystne warunki pogodowe, ogień i uszkodzenia. Jego zastosowanie stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla ścian budynku.

pilastry

Pilastry wykorzystuje się, jako forma dekoracji na elewacji. Dzięki temu o wiele łatwiej jest zaaranżować budynek w rustykalnym lub dworkowym stylu. Wejście do domu to jego wizytówka, dlatego wykorzystanie pilastrów to świetny sposób na jego udekorowanie. Umieszczenie ich wokół drzwi lub okien nadają wyjątkowego, oryginalnego charakteru. Estetyka jest niezwykle ważna, a ten element sztukaterii to jeden z najprostszych sposobów na wykończenie nudnej elewacji.

Pilastry świetnie sprawdzają się także jako kamuflaż. Jeżeli na ścianie znajdują się pęknięcia, krzywizny lub inne niedociągnięcia, pilastry mogą je skutecznie ukryć.

Jak wykorzystać pilastry?

Pilastry to wyjątkowo uniwersalny produkt. Dzięki nim łatwo można „odciąć” kolory elewacji - można pomalować je bezpośrednio po instalacji dowolnymi farbami elewacyjnymi.

Aby pilastry wyglądały estetycznie w domu lub innym budynku, trzeba zadbać o odpowiednio skomponowane dekory. Zbyt duża ilość dodatkowych ornamentów lub źle dobrana farba może zepsuć cały efekt.

Czy styropianowe pilastry to dobry wybór?

Wybór pilastrów na rynku jest ogromny, również w przypadku wykorzystywanych materiałów. Styropianowe pilastry często okazują się najtrafniejszym wyborem. Taka forma sztukaterii jest niezwykle solidna, a jednocześnie lekka (co sprawia, że ich montaż jest bardzo prosty).

Pilastry wyróżniają się tym, że mogą być montowane na każdym rodzaju ścian, ponieważ nie obciążają elewacji.

Gdzie można zastosować pilastry?

Pilastry doskonale odnajdują się w towarzystwie każdego stylu architektonicznego. Jak? Dzięki szerokiemu wyborowi sztukaterii. Gładkie pilastry lub z delikatnymi dekoracjami idealnie sprawdzą się w stylu minimalistycznym. Natomiast pilastry bogato zdobione, z ciekawymi żłobieniami będą pasować do stylu art deco lub klasycznego.

Czy można samodzielnie zamontować pilastry?

Montaż pilastrów jest wyjątkowo prosty - jedyne co potrzebujesz to dobry klej i chęci! Doświadczenie nie będzie potrzebne. Wystarczy wybrać miejsce, w którym chcesz zamontować pilastry i przytwierdzić je za pomocą kleju. Następnie można pomalować je na kolor dopasowany do estetyki elewacji.

Pilastry Luxstyr

Oferujemy szeroki wybór pilastrów z trwałego styropianu EPS 200, które odnajdą się idealnie w każdym stylu. Posiadamy zarówno minimalistyczne, jak i mocniejsze zdobienia.

Nie znalazłeś idealnego modelu? W naszym sklepie masz możliwość zamówienia własnego, indywidualnego modelu. Stworzymy go specjalnie dla Ciebie!

Jeżeli wybrałeś konkretny model, ale nie jesteś pewien czy będzie odpowiedni, możesz zamówić darmową próbkę - w ten sposób upewnisz się co do świetnej jakości. Dowiesz się także, czy taki model i materiał pilastrów najbardziej Ci odpowiada.

Niskie Ceny sztukaterii styropianowej

najniższe ceny

Indywidualne projekty gzymsów, listw styropianowych

indywidualne projekty

Szybka realizacja sztukaterii styropianowej

szybka realizacja

Transport gzymsów, listw styropianowych, boni, listw oświetleniowych gratis

transport na całą europę

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.