Kiedy sztukateria wymaga odświeżenia

Elementy sztukaterii stanowią elegancką dekorację każdego wnętrza. Jednak piękny wygląd to tylko jedna z zalet zastosowania tych dekorów. Dodatkowym atutem stosowania listew i gzymsów jest ochrona ścian przed zabrudzeniem i uszkodzeniami.

Wielofunkcyjność tych produktów jest niezwykle pociągająca. Za pomocą sztukaterii wewnętrznej możemy ukryć wystające kable czy zamaskować krzywo dociętą tapetę. Białe elementy dekorów sztukateryjnych wyglądają bardzo estetycznie. Świetnie odnajdują się w mniejszych pomieszczeniach, ponieważ optycznie powiększają wnętrze. Niestety biały kolor ma to do siebie, że nietrudno o zabrudzenie.

Jak czyścić zabrudzoną sztukaterię?

Przed wyborem dekoracji często zastanawiamy się jaki produkt zakupić, aby cieszyć się pięknym wnętrzem przez długie lata. Listwy sufitowe czy gzymsy swoje miejsce znajdują w górnej części ściany lub są przytwierdzone do sufitu. Z tego względu bardzo długo utrzymują się w idealnym stanie - są czyste i nieuszkodzone. Po czasie jednak wyposażenie domowe wymaga odświeżenia.
Odpowiednia pielęgnacja przedłuży żywotność dekorów, a tym samym zagwarantuje im nieskazitelną prezencję. W rezultacie listwy styropianowe nie będą żółkły, blakły lub ciemniały.

Czyszczenie nie jest skomplikowane. Elementy sztukaterii styropianowej najlepiej odkurzyć suchą bawełnianą szmatką lub ściereczką z mikrofibry. Inną jest zastosowanie szczoteczki z miękkim włosiem.
Jeśli na listwach pojawiły się trudniejsze do usunięcia zabrudzenia, należy użyć zwilżonego materiału. Można zastosować delikatny detergent, np. płyn do podłóg lub mycia szyb. Warto także raz na jakiś czas przetrzeć taśmy LED w gzymsach oświetleniowych, aby pozbyć się kurzu i zabrudzeń i w pełni korzystać ze światła.

W sklepie internetowym Luxstyr produkty sztukaterii wewnętrznej wyprodukowane są z solidnego materiału, jakim jest polistyren ekstrudowany XPS. Wszystkie listwy i gzymsy cechują się odpornością na wilgoć i zarysowania. W efekcie te piękne ozdoby możemy montować również w kuchni i łazience, a także odświeżać bez obaw.

odnowiona sztukateria

Jak stwierdzić, że sztukaterie wymagają odnowienia?

Mimo że elementy sztukaterii styropianowej są bardzo trwałe, to jak każdy produkt po wieloletnim użytkowaniu może ulec uszkodzeniu w mniejszym lub większym stopniu. W rezultacie listwy dekoracyjne po dłuższym czasie mogą nie prezentować się już tak świetnie jak od nowości. Aby pomieszczenie cały czas wyglądało schludnie i zjawiskowo warto zdecydować się na małą renowację.

Małe zarysowania

Drobne i delikatne pęknięcia nie są bardzo widoczne. Jeżeli nie mamy czasu na odświeżenie ich wyglądu, można je po prostu zignorować. Dla niektórych osób jest to jednak niedopuszczalne. Szybka naprawa sprawi, że nie powstaną większe szczeliny, tym bardziej że renowacja jest bardzo prosta. W przypadku drobnych pęknięć wystarczy pomalować wybrane fragmenty małym pędzelkiem. Farba do ścian (koniecznie bez rozpuszczalników) zakryje zarysowania, a listwy będą wyglądać jak nowe.

Większe pęknięcia

Jeśli na sztukaterii pojawiły się większe pęknięcia, można szybko się ich pozbyć, korzystając z masy szpachlowej do sztukaterii. Niewielka ilość produktu przykryje pęknięcia. Masę można nanieść palcem lub pędzelkiem, a jej nadmiar usunąć wilgotną szmatką lub gąbką. Po wyschnięciu masy szpachlowej trzeba pomalować cały dekor, aby wszystko wyglądało spójnie.

Duże zniszczenia

Gdy z jakiegoś powodu listwy uległy większym zniszczeniom, warto wymienić uszkodzony fragment sztukaterii. Pożądane dekory na stronie Luxstyr kupisz w konkurencyjnych cenach. Wymiana fragmentu na nowy nie obciąży Twojego budżetu. Czasami jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż łatanie wielkich dziur czy wgnieceń. Jeżeli potrzebujesz modelu listwy, który nie jest dostępny w sklepie, koniecznie skontaktuj się z nami - wykonujemy dekory na indywidualne zamówienie. Zapraszamy!

Renowacja sztukaterii

Renowacja sztukaterii styropianowej wymaga podjęcia nieco innych środków niż w przypadku gipsowej. Bez wątpienia jest to o wiele prostsze zadanie. Ze względu na to, że stworzona jest z super odpornego materiału, jakim jest styrodur długi okres eksploatacji sprawia, że nie tak szybko dochodzi do jej zniszczenia. Warto pamiętać, że każdy element można w prosty sposób wymontować i wymienić na nowszy.

To, co wyróżnia sztukaterię styropianową od gipsowej to fakt, że w przypadku ten drugiej konsekwencja jej zniszczenia może przynieść katastrofalne skutki. Ułamki sztukaterii gipsowej mogą przyczynić do wielu szkód wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnętrznych partiach nieruchomości. Sztukateria ze styropianu to bezpieczniejsza alternatywa.

 

 

Niskie Ceny sztukaterii styropianowej

najniższe ceny

Indywidualne projekty gzymsów, listw styropianowych

indywidualne projekty

Szybka realizacja sztukaterii styropianowej

szybka realizacja

Transport gzymsów, listw styropianowych, boni, listw oświetleniowych gratis

transport na całą europę

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.