Bonie styropianowe - czyli dom w nowoczesnym stylu!

Bonie styropianowe to świetne rozwiązanie dla urozmaicenia dużych, gładkich tynkowanych ścian znajdujących się na zewnątrz budynków. Liniowe podziały sprawiają, że przestrzeń nie wygląda płasko. Bonie to również zmiana proporcji domów. Bonie potrafią optycznie oddzielić piętra domu. Jedną z przyczyn, które wpływają na jego fenomen to ceny, które są niskie w porównaniu do innych dekorów elewacyjnych.

Czas na bonie!

W dobie nowoczesnych technologii i nietuzinkowych rozwiązań, rozpowszechnione są ściany składające się z dwóch warstw. Jedną z nich jest warstwa ociepleniowa. Boni styropianowych nie wycina się już w grubym tynku, tylko w izolacji. Najlepszą opcją do wyprodukowania boni jest styropian. Spowodowane jest to tym, że styropian jest materiałem, który pod wpływem wysokiej temperatury się topi. Dlatego ostrym rozgrzanym narzędziem łatwo jest wydobyć formę o gładkich i widocznych krawędziach.

Jak je zrobić?

Na początku należy zmierzyć ścianę, a następnie przejść do cięcia. Pomocne w tym mogą się okazać metalowe łaty, wzdłuż których łatwiej będą się przesuwać narzędzia. Aby styropianowe bonie świetnie się prezentowały, ważne jest ich precyzyjne wyznaczenie na elewacji. W miejscu wyciętym w izolacji tak zwanym rowku umieszcza się profile z PCV ze skrzydełkami pełniącymi funkcje siatki zbrojącej. Do wklejenia go, potrzebna będzie zaprawa klejowa. Rowek wykończony takim właśnie profilem wygląda kunsztownie.
Kolejnym krokiem jest gruntowanie powierzchni za pomocą tynku cienkowarstwowego. Potrzebna może się okazać taśma malarska, sprawiając, że tynk nie dostanie się w zagłębienia bonie. Jednak często się zdarza, że profile są sprzedawane z gotowymi zabezpieczeniami.
Istnieją również profile z wypełnieniami. W takiej sytuacji tynkujemy całą ścianę, a następnie usuwamy materiał wypełniający profile. Powierzchnie profili można spokojnie pomalować odpowiednią farbą.

Niskie Ceny sztukaterii styropianowej

najniższe ceny

Indywidualne projekty gzymsów, listw styropianowych

indywidualne projekty

Szybka realizacja sztukaterii styropianowej

szybka realizacja

Transport gzymsów, listw styropianowych, boni, listw oświetleniowych gratis

transport na całą europę

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.